македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 5-ти октомври

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека од 5.10.2020 година (понеделник) ТТК Банка АД Скопје ќе започне со исплата на паричните права од социјална и детска заштита за корисниците кои ја примаат паричната помош на нивната денарска сметка во Банката.

 

Корисниците на Visa дебитните картички ќе можат да располагаат со средствата од 5.10.2020 г. (понеделник), преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа.

 

За корисниците кои не поседуваат дебитни картички, имајќи ги предвид актуелните мерки за заштита од корона вирусот, исплатата ќе се врши во периодот од 5.10.2020 г. (понеделник) до 7.10.2020 г. (среда) во согласност со утврдениот распоред по азбучен ред, според првата буква од презимето:

 

·          5-ти октомври (понеделник) – А, Б, В, Г, Д, Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ;

·          6-ти октомври (вторник) – И, Ј, К, Л, Љ, М, Н, Њ, О;

·          7-ми октомври (среда) – П, Р С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ, Ш.

 

Апелираме корисниците коишто не поседуваат дебитна картичка да се придржуваат до утврдениот распоред и при нивната посета на филијалите и експозитурите да пополнат барање за изработка на дебитна картичка со што ќе имаат лесен, брз и едноставен пристап до своите средства во секое време.

 

Во случај на неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката задолжително е носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување