македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово

 

 

Почитувани корисници,

 

 

ТТК Банка АД Скопје постави нов банкомат во Тетово.

 

Отсега на Ваше располагање е банкоматот поставен во рамките на трговскиот центар „Палма мол“ на влезот во Тетово.

 

На новиот банкомат, ќе можете да ги извршувате стандардните услуги (подигнување готовина без провизија, проверка на состојбата на сметка, промена на ПИН-кодот на VISA платежните картички и сл.). Користењето на услугите е овозможено преку идентификација со VISA платежна картичка.

 

Со поставувањето на новиот банкомат, ТТК Банка АД Скопје ја прошири својата мрежа на банкомати на вкупно 41 локација ширум земјата, од кои 6 (шест) банкомати се во Тетово.

 

Услугите преку мрежата на банкомати се достапни 24/7. Во секое време на Ваше располагање се и услугите преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank и електронското банкарство TTK E-bank.

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

* објавено на 31.12.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување