македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

ТТК Банка АД Скопје со учество на спортскиот настан „Business Run 2018“

На 23-ти септември оваа недела се одржа спортскиот настан во штафетно трчање „Business Run 2018“, на кејот на реката Вардар.

 

Под мотото - ТEAMWORK MAKES THE DREAMWORK, тимовите-претставници на компании, државни институции, банки, финансиски институции и други друштва од македонскиот бизнис сектор во Македонија, го трчаа осумкилометарскиот штафетен круг со четири измени.

 

Прекрасниот сончев ден беше идеален за заедничко спортско, рекреативно и деловно дружење меѓу компаниите и вработените, и секако за успешна трка.

 

ТТК Банка АД Скопје учествуваше со два тима и постигна одлични резултати.

 

              

 

              

 

 

 

*објавено на 23.9.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување