македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

Доделено признание за најдобар банкарски службеник на ТТК Банка АД Скопје од страна на Македонската банкарска асоцијација

 

По повод Светскиот ден на штедењето, на 30 октомври за првпат оваа година, Македонската банкарска асоцијација - МБА одржа свечена седница на којашто учество земаа Министерството за финансии, НБРМ, претставници од банките и штедилниците членки на Асоцијацијата.

На свечената седница беа доделени признанија за 38 банкарски службеници од 15 банки, две штедилници и две финансиски институции за постигнати особени резултати во нивното работење за 2018 година.

Препознавајќи го квалитетот, ентузијазмот, професионалноста и успешното деловно работење, ТТК Банка АД Скопје ја избра Билјана Жупановска – Соработник во Дирекцијата за правни лица за најдобар банкарски службеник оваа година.

Банката е континуирано насочена кон развојот на потенцијалот на вработени кои создаваат врвна услуга, високо ниво на задоволство на корисниците што резултира во успешно работење и живеење за сите.    

                     

*објавено на 2.11.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување