македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

Поповолни каматни услови за потрошувачките кредити Премиум СМАРТ и Премиум ВИП на ТТК Банка АД Скопје

 

 

Следејќи ги потребите на корисниците, а во согласност со пазарните услови ТТК Банка АД Скопје понуди пониски променливи каматни стапки за потрошувачките кредити Премиум СМАРТ и Премиум ВИП.

 

Од 30.4.2018 година примателите на плата и пензија во ТТК Банка имаат можност да аплицираат за  ненаменските потрошувачки денарски кредити со поповолни каматни услови, односно 5,5% годишна фиксна каматна стапка за првата година и намалена променлива каматна стапка 7,9% годишно за Премиум СМАРТ и 7,5% годишно за Премиум ВИП за останатиот период од отплатата.

 

Во промотивниот период до 30.6.2018 година, производите се достапни со намалена провизија за одобрување. 

 

 

 

*објавено на 7.5.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување