македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Mastercard Business Debit - дебитна картичка

Mastercard Business Debit дебитната картичка на ТТК Банка АД Скопје е потполно прилагоденa на очекувањата и потребите на бизнис корисниците. Овозможува брзо, едноставно и сигурно плаќање на службените трошоци, плаќање во трговската мрежа на над милион локации во светот, како и подигнување готовина во земјата и странство.

 

Предности на Mastercard Business Debit:

 • Едноставно и брзо бесконтактно плаќање без провизија во трговската мрежа во земјата и во странство;
 • Можност за издавање голем број картички во рамките на Вашата компанија;
 • Едноставен и брз пристап до пари 24/7;
 • Дневен лимит до 250.000 денари;
 • Подигнување готовина на банкомат во земјата и странство 24/7;
 • Едноставно следење на состојбата и промените на сметка преку услугата електронско банкарство  TTK E-bank и мобилно банкарство TTK M-bank;
 • Следење на состојбата на сметка преку електронските сервиси на информирање;
 • Рок на издавање/обновување - 5 години;
 • „3DS2 Secure“ безбедност за плаќање преку Интернет;
 • Чип технологија која овозможува поголема сигурност и безбедност на податоците и превенција од злоупотреби;
 • 24-часовна поддршка на корисниците, насекаде во светот.

 

Дознај повеќе


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти мај 2022 година
Известување за неработен ден – 2.5.2022 година (понеделник)
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти април 2022 година
Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници
ТТК Банка ќе започне со исплата на дивиденда на 3.5.2022 година
Одлуки донесени на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти април 2022 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 29-ти март 2022 година
ЈАВЕН ПОВИК за учество на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување