македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

Испратете пари кон државите од Балканот по намалени провизии преку MoneyGram – брз трансфер на пари

 

 

Од 1 ноември 2018 година испратете пари до Вашите најблиски по исклучително поволни намалени провизии. Промотивните провизии важат за испраќање пари од територијата на град Скопје до следните држави: Србија, Бугарија, Албанија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија и Романија:

 

Износ

Провизија

0,01-100 ЕУР

6,50 ЕУР

100,01-200 ЕУР

9,50 ЕУР

200,01-300 ЕУР

11,50 ЕУР

300,01-2.500 ЕУР

13,00 ЕУР

 

 

Едноставно и сигурно, средствата испратени преку брзиот трансфер се достапни веднаш по испраќањето, а може да се подигнат од која било локација во назначената земја. Постапката е едноставна, а  ТТК Банка АД Скопје им овозможува на корисниците најдобар можен квалитет на услугата.

Со ТТК Банка АД Скопје и пониските провизии на MoneyGram Вие сте сега уште поблиску до саканите!

Повеќе детали за провизиите и услугата се достапни на:

http://www.ttk.com.mk/default.asp?ItemID=61C5C781B07F0E469235D7453383F3B8.

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

*објавено на 2.11.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување