македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за проширување на мрежата на банкомати во Гостивар од 28.12.2020 година

Почитувани корисници,

 

Со цел поголема достапност на услугите, ТТК Банка АД Скопје ја прошири мрежата на банкомати во Гостивар со нов Cash-in банкомат и  постави банкомат на нова локација.

 

Од денес на Ваше располагање е банкоматот на новата локација во Гостивар, на ул. „Браќа Гиноски“ бб.

 

На новиот мултифункционален Cash-in банкомат, во рамките на експозитурата во Гостивар, на ул. „Иво Лола Рибар“ бр. 18, освен стандардните услуги (подигнување готовина без провизија, проверка на состојбата на сметка, промена на ПИН-кодот на VISA платежните картички и сл.) корисниците - физички лица ќе можат да вршат уплата на готовина на својата трансакциска сметка во Банката, а правните лица да го уплатат дневниот пазар. Користењето на услугите е овозможено преку идентификација со VISA платежна картичка.

 

Услугите преку мрежата на банкомати се достапни 24/7. Во секое време на Ваше располагање се и услугите преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank и електронското банкарство TTK E-bank.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

* објавено на 28.12.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување