македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2021

ТТК Банка АД Скопје ќе врши дополнителна исплата на финансиската поддршка од Владата од четвртиот пакет мерки за справување со последиците од Ковид-19

 

ТТК Банка АД Скопје ќе врши дополнителна исплата на финансиската поддршка од Владата од четвртиот пакет мерки за справување со последиците од Ковид-19 за корисниците кои не успеаја да отворат сметка или да ажурираат податоци најдоцна до 25.12.2020 година.

За постојните корисници на Банката, кои редовно работат со сметките и имаат ажурирани лични податоци во Банката, средствата се префрлени на нивните трансакциски сметки и со нив можат веднаш неограничено да располагаат. 

Корисниците на финансиска помош кои:

  • немаат трансакциска сметка во ТТК Банка АД Скопје или
  • имаат сметка во ТТК Банка АД Скопје што не ја користeле подолго време и немаат ажурирани лични податоци во Банката

треба, најдоцна до 31.5.2021 година (понеделник), да отворат трансакциска сметка и/или да ги ажурираат личните податоци за да може да им се исплати финансиската помош. Овие корисници ќе може да располагаат со финансиската помош следниот ден по отворањето на сметката и/или ажурирањето на личните податоци во Банката. Распределените средства ќе може да се користат и по 31.5.2021 година.

Корисниците можат да отворат трансакциска сметка и/или да ги ажурираат личните податоци во сите експозитури и филијали на ТТК Банка АД Скопје со важечки документ за лична идентификација и тоа најдоцна до 31.5.2021 година.

Во согласност со законската регулатива, доколку корисниците не отворат сметка и/или не ги ажурираат податоците најдоцна до 31.5.2021 година, средствата од финансиската поддршка нема да бидат распоредени на сметките. 

Корисниците можат да проверат дали се корисници на финансиска поддршка и во која банка се распределени со внесување на својот ЕМБГ преку следниот линк https://www.kupuvamdomasno.gov.mk.

Корисниците кои имаат блокирани сметки во ТТК Банка АД Скопје, потребно е да се обратат или јават во која било експозитура/филијала на Банката. 

Апелираме средствата првенствено да се користат безготовински, за плаќање во трговската мрежа, преку електронското банкарство TTK E-bank или мобилното банкарство TTK M-bank, а во случај на потреба од готовина да се подигнуваат од банкомат.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

 

* објавено на 20.5.2021 година


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти мај 2022 година
Известување за неработен ден – 2.5.2022 година (понеделник)
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти април 2022 година
Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници
ТТК Банка ќе започне со исплата на дивиденда на 3.5.2022 година
Одлуки донесени на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти април 2022 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 29-ти март 2022 година
ЈАВЕН ПОВИК за учество на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување