македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2021

Известување за работно време на експозитури и филијали на 6-ти јануари 2021 година (среда)

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека, по повод претстојниот празник Бадник, ден пред Божиќ, на 6-ти јануари 2021 година (среда) со работно време од 8:00 до 16:00 часот, ќе работат следните експозитури и филијали на ТТК Банка АД Скопје:

  • Филијала Тетово – бул. „Илинденска" бр. 2 б, Тетово
  • Експозитура Тетово ПП – ул. „Илирија“ бр. 40, Тетово
  • Експозитура Тетово Илинденска – ул. „Илинденска“ бр. 226, Тетово
  • Експозитура Гостивар – ул. „Иво Лола Рибар" бр. 18, Гостивар
  • Филијала Куманово – ул. „Гоце Делчев“ бр. 38, Куманово
  • Експозитура Дебар – ул. „8-ми Септември" бр. 1/3, Дебар

На 7-ми јануари 2021 година (четврток), Божиќ, првиот ден на Божиќ, експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје нема да работат.

 

 

Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

 

 

ТТК Банка Ви ги честита божиќните празници!

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти мај 2022 година
Известување за неработен ден – 2.5.2022 година (понеделник)
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти април 2022 година
Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници
ТТК Банка ќе започне со исплата на дивиденда на 3.5.2022 година
Одлуки донесени на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти април 2022 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 29-ти март 2022 година
ЈАВЕН ПОВИК за учество на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување