македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за предвремена исплата на јунски пензии

 

 

 

Почитувани клиенти,

 

Ве известуваме дека почнувајќи од 26 јуни 2020 година ТТК Банка АД Скопје ќе врши исплата на пензијата за месец јуни на пензионерите кои ја примаат својата пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на нивната денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје и тоа на следниот начин:

 

·   од 26.6.2020 г. (петок) на корисниците на Visa дебитните картички кои ќе можат да располагаат со средствата, безготовински  - преку мрежата на банкомати или за плаќања во трговската мрежа

 

За корисниците кои не поседуваат дебитни картички, во услови на заострени мерки и активности за превенција од ширење на коронавирусот, исплатата ќе се реализира  во сите отворени филијали и експозитури во 4 групи според висината на пензијата и тоа:

 

·          до 11.000 денари на 26.6.2020 г. (петок)

·          11.001-14.000 денари на 29.6.2020 г. (понеделник)

·          14.001-18.000 денари на 30.6.2020 г. (вторник)

·          над 18.000 денари на 1.7.2020 г.  (среда)

 

Апелираме средствата првенствено да се користат безготовински, за плаќање во трговската мрежа преку електронското или мобилното банкарство, а во случај на потреба од готовина да се подигнуваат од банкомат.

 

Во случај на неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката, потсетуваме дека задолжително е носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете. Пензионерите коишто не поседуваат дебитна картичка можат да ја искористат посетата за да поднесат барање за изработка на дебитна картичка поврзана со нивната сметка. На тој начин, нивните средства ќе им бидат достапни во секое време за плаќање во трговската мрежа, како и можноста за подигнување на средствата од банкомат.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

*24.6.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување