македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Доделено признание за најдобар банкарски службеник на ТТК Банка АД Скопје од страна на Македонската банкарска асоцијација

 

По повод Светскиот ден на штедењето, на 30-ти октомври, во поинакви услови заради актуелната состојба, Македонската банкарска асоцијација во соработка со Фондот за осигурување на депозити одржа свечена онлајн седница на која што учество земаа Министерството за финансии, НБРМ, Фондот за осигурување на депозити како и претставници од банките и штедилниците членки на Асоцијацијата.

На свечената седница се доделија 36 признанија на најдобрите банкарски службеници за изминатата година.

ТТК Банка АД Скопје го награди успешното деловно работење, одличната соработка и професионалните достигнувања на Мирко НаумовскиСамостоен референт на благајна во Филијала Тетово.

Честитки и многу успех во понатамошното работење!

                                  

 

* објавено на 30.10.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување