македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за промена на тарифата за услугите во денарскиот платен промет за физички лица

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве информираме дека со важност од 1.9.2020 година, во согласност со пазарните услови, TTK Банка АД Скопје ќе изврши промена на тарифата за услугите во готовинскиот платен промет и услугата за водење трансакциска сметка за физички лица. 

 

 

За тарифата со важност од 1.9.2020 година можете да се информирате на интернет-страницата на ТТК Банка АД Скопје на следниот линк како и во филијалите и експозитурите на Банката.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

* 31.8.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување