македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за ново работно време на филијалите и експозитурите во сабота, почнувајќи од 26.12.2020 година

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека, од 26.12.2020 година, филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје ќе бидат на Ваше располагање за реализација на банкарските услуги и во сабота, со ново работно време.

 

Во сабота, со работно време од 9:00 до 13:00 часот, започнуваат да работат филијала Скопје, експозитура Скопје Аеродром, филијала Куманово, филијалата Штип, филијала Тетово, филијала Битола, експозитура Прилеп, филијала Охрид, експозитура Дебар, филијала Струмица како и експозитура Радовиш.

 

За работното време на филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје можете да се информирате на следниот линк.

 

Во услови на сѐ уште актуелната здравствена криза, а заради заштита на Вашето здравје и здравјето на другите, Ве потсетуваме дека, во секое време, на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилното банкарство TTK M-bank и електронското банкарство TTK E-bank: проверка на состојбата на сметката/кредити/картички/депозити, плаќања, oрочување средства, аплицирање за кредит, можност за активирање известувања за секоја направена трансакција, управување со лимит за картички и сл.

 

Во случај на потреба за уплата/исплата на готовина, Ви препорачуваме да ја користете широката мрежа на банкомати на Банката.

 

Потсетуваме дека, при неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката, задолжително е  носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

* објавено на 25.12.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување