македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

 

 

ТTK Банка АД Скопје со целосно бесплатно електронско и мобилно банкарство за физички лица до 30.4.2020 година

 

 

Почитувани клиенти,

 

Ве информираме дека во периодот од 19.3.2020 година до 30.4.2020 година ТТК Банка АД Скопје овозможува целосно бесплатно електронско E-bank и мобилно M-bank  банкарство за физички лица. 

 

Банката нема да наплатува провизија за сите денарски трансакции направени од физички лица преку електронското и мобилното банкарство кон другите банки. Извршувањето на интерните електронски трансакции, добивањето кориснички пристап и користењето на електронско и мобилно банкaрство како и досега остануваат бесплатни.

 

Препорачуваме да ја искористите можноста да ги извршувате сите банкарски трансакции бесплатно преку мобилен телефон или компјутер со интернет пристап.

 

Сите потребни информации за електронско и мобилно банкарство се достапни на веб страната www.ttk.com.mk.

 

Во услови на ширење на вирусната инфекција ковид-19 изберете  брзо, едноставно, безбедно, 24/7, бесплатно користење на банкарски производи и услуги од  Вашиот дом,  и заштитете го своето здравје и здравјето на другите!

 

* 18.3.2020 година

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување