македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

 

 

Известување за подигнување на готовина во општините Дебар и Центар Жупа

Почитувани клиенти,

Во согласност со најновата Одлука на Владата за прогласување кризна состојба во општините Дебар и Центар Жупа, а со цел овозможување на непречен пристап до готовина Ве информираме дека подигнувањето на готовината од Visa дебитните и кредитни картички издадени од ТТК Банка АД Скопје почнувајќи од денес ќе можете да го вршите и на најблискиот достапен банкомат на друга банка на територијата на град Дебар. Провизијата за подигнување на готовина од банкомат на друга банка ќе биде надоместена од страна на ТТК Банка АД Скопје.

При користењето на банкоматите Ве советуваме да ги користите препорачаните хигиенски мерки за спречување на ширење на вирусот Ковид-19.

Оваа можност Банката ја остава на располагање во времетраење до истек на мерките за што дополнително ќе информира.

Во престојниот период ТТК Банка АД Скопје активно ќе ја следи ситуацијата, доследно ќе ги почитува и ќе продолжи ефикасно да постапува согласно препораките од надлежните институции.

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

* Последна промена направена на интернет-страницата 14.3.2020

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување