македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

VISA Classic Credit - кредитна картичка

 

VISA Classic Credit кредитната картичка на ТТК Банка АД Скопје е потполно прилагоденa на очекувањата и потребите на корисниците. VISA Classic Credit картичката ви нуди можност за користење на средства во висина на кредитниот лимит кој ви е одобрен во над милион продажни места во земјата и светот.

  Предности на VISA Classic Credit

  • Посебни поволности и привилегии за приматели на плата преку Банката;

  • Без жиранти во зависност од износот на кредитот и платата на корисникот;
  • Без провизија за плаќање на ПОС терминали во земјата и странство;
  • Онлајн следење на состојбата на сметката и следење на реализираните трансакции преку веб, e-пошта и смс пакети;
  • Следење на состојбата на сметката и направените трошења,  преку електронското  TTK E-bank и мобилното банкарство TTK M-bank;
  • Бесконтактно плаќање во трговија на стоки/услуги, во земјата и во странство.

  Повеќе


   

  Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти мај 2022 година
  Известување за неработен ден – 2.5.2022 година (понеделник)
  Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти април 2022 година
  Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници
  ТТК Банка ќе започне со исплата на дивиденда на 3.5.2022 година
  Одлуки донесени на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
  Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти април 2022 година
  Известување за предвремена исплата на пензиите од 29-ти март 2022 година
  ЈАВЕН ПОВИК за учество на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

  Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
  Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување