македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Спонзорства и донации 2016

Ја споделуваме атмосферата од традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина на 2747 метри.

Уживајте, се гледаме следната година повторно, на истото место :)! 

 

 

*објавено на 30.5.2016 година.

______________________

 

ТТК Банка АД Скопје во поддршка на 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв

 

 

На 28. и 29. мај 2016 година, во организација на планинарскиот клуб „Љуботен“, ќе се одржи 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв.

ТТК Банка, како општествено одговорна компанија, со огромно задоволство, во улога на генерален спонзор, традиционално го поддржува искачувањето на Титов Врв, кое оваа година го има мотото – „Да се искачиме на 2747 метри и да дадеме поддршка Шара да се прогласи за национален парк’’.

 

               

 

Се очекува присуство од над 700 учесници, членови на планинарските друштва од регионот, кои својот освојувачки поход кон врвот ќе го започнат во недела на 29. мај во 6.00 часот.

 

Опстојувањето и одржувањето на овој настан е од големо значење за развојот на здрава и просперитетна заедница, како и за промовирањето на уникатните и специфични убавини што ги поседува оваа прекрасна земја. Со поддршката, ТТК Банка влијае на свеста за јакнење на спортскиот дух и на здравиот начин на живот.

 

Во рамките на својата определба да биде институција со високоизградена општествена одговорност, која се грижи за околината во која живее и работи, ТТК Банка поддржува настани што придонесуваат во развојот на здраво општество, како и во подигнување на свесноста за здравиот начин на живот.

 

Ги покануваме сите љубители на спортот, планината и на природата овој викенд да дојдат и да уживаат во прекрасните пејзажи на Шар Планина.

 

 

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

 

 


 

Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2022 година (среда)
Известување за работно време на 6-ти јануари (четврток) и за неработен ден 7-ми јануари (петок)
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 3-ти јануари
Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Новогодишните празници
Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми декември 2021 година
ТТК Банка АД Скопје ја исплати втората камата на сопствениците на Корпоративни обврзници - прва емисија
Известување за исплата на годишна камата за имателите на корпоративна обврзница од првата емисија по каматна стапка од 3,5 % на годишно ниво
ТТК Банка АД Скопје започнува со издавање и прифаќање Mastercard картички
Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година
TTK Банка АД Скопје одбележува деценија и пол успешно работење
ТТК Банка АД Скопје се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“
Кредити со животно осигурување во соработка со „Триглав Осигурување Живот“ АД Скопје (со намален надоместок за одобрување на кредити во промотивен период)
Одлуки донесени на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување