македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

ТТК Банка АД Скопје го одбележа Светскиот ден на штедењето

 

 

ТТК Банка АД Скопје и оваа година традиционално го одбележа Светскиот ден на штедењето во духот на друштвено-едукативните активности со најмладите.

 

Со желба да придонесе во едукацијата за создавањето навики коишто водат кон здрава и сигурна иднина, Банката организираше дружење со деца од неколку градинки и училишта во филијалите и експозитурите на Банката ширум земјата. Се одговорија многу прашања за штедењето, се разменија многу насмевки и мудри детски мисли.  Се нацртаа бројни цртежи од вредните детски рачиња.

 

ТТК Банка АД Скопје континуирано работи на промоција на штедењето како добра животна навика и важен дел од планирањето на материјалната сигурност и иднина, како и градењето на здравите животни навики.

 

     

 

*објавено на 2.11.2018 година.

 

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување