македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници

Почитувани,

 

Ве известуваме дека за време на претстојниот празник – „Велики петок“, петок пред Велигден, на 22.4.2022 година (петок) ќе работат следните филијали и експозитури на ТТК Банка АД Скопје:

 

Филијала/Експозитура

Адреса

Работно време

Филијала Тетово

бул. „Илинденска" бр. 2 б, Тетово

од 8:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово платен промет

ул. „Илирија“ бр. 40, Тетово

од 8:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово Илинденска

ул. „Илинденска“ бр. 226, Тетово

од 8:30 до 16:30 часот

Експозитура Гостивар

ул. „Иво Лола Рибар" бр. 18, Гостивар

од 8:30 до 16:30 часот

Филијала Куманово

ул. „Гоце Делчев“ бр. 38, Куманово

од 8:00 до 16:00 часот

Експозитура Дебар

ул. „8-ми Септември" бр. 1/3, Дебар

од 8:00 до 16:00 часот

 

За време на празникот „Велигден“, вториот ден на Велигден, на 25.4.2022 година (понеделник), експозитурите и филијалите на ТТК Банка нема да работат.

 

Во секое време на ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, а за подигнување и уплата на готовина достапна ви е мрежата на банкомати на ТТК Банка.

 

 

ТТК Банка ви ги честита празниците!

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти мај 2022 година
Известување за неработен ден – 2.5.2022 година (понеделник)
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти април 2022 година
Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Велигденските празници
ТТК Банка ќе започне со исплата на дивиденда на 3.5.2022 година
Одлуки донесени на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти април 2022 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 29-ти март 2022 година
ЈАВЕН ПОВИК за учество на XXXVII-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување