македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

Измена на тарифата за услугите во платниот промет со важност од 10.8.2018 година

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве информираме дека ТТК Банка АД Скопје изврши измени на Тарифата за надоместоци на услуги во областа на денарскиот и девизниот платен промет за физички и правни лица.

 

Измените ќе се применуваат со важност од 10.8.2018 година.

 

Новите измени се достапни во секоја експозитура/филијала на ТТК Банка АД Скопје, на интернет-страницата  на Банката како и на следните линкови:

 

Надоместоци во денарски платен промет за физички лица

Надоместоци во девизен платен промет за физички лица

Надоместоци во денарски платен промет за правни лица

Надоместоци во девизен платен промет за правни лица

 

 

*објавено на 9.8.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување