македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2018

ТТК Банка АД Скопје со освоени два пехари на 20-тите Синдикални игри во Охрид

 

 

Од 18 до 20 мај 2018 година во Охрид се одржаа 20-тите јубилејни Синдикални игри коишто ги организира Синдикатот на финансиски организации (СФОМ) и на коишто учествуваа 12 финансиски институции.  

 

ТТК Банка активно се натпреваруваше во повеќе категории (кошарка, фудбал, одбојка, пинг-понг, стрелање, пикадо, серва и куглање) и оствари одлични резултати:

 

1.     Второ место во одбојка (мажи) и

 

2.     Трето место во серва.

 

 

 

*објавено на 23.5.2018 година

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување