македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари
 
Курсна листа - 21.01.2022
куповен продажен
AUD 38,35 40,31
CAD 42,34 44,50
DKK 7,91 8,64
JPY 0,45 0,50
NOK 5,92 6,46
SEK 5,76 6,13
CHF 57,62 60,85
GBP 71,27 76,63
USD 53,29 55,29
EUR 61,40 61,80
Конвертор на валута
Одберете тип на коверзија
Внесете го износот Валута
 
Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување