македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

 

 

Почитувани клиенти,

 

 

Ве информираме дека, почнувајќи од 1.6.2020 година, филијалите и експозитурите на TTK Банка АД Скопје ќе работат со променето работно време од 8 до 16 часот, секој работен ден од понеделник до петок при што саботите ќе бидат неработни, освен шалтерот лоциран во ТЦ Палма Мол во Тетово со работно време од 10 до 17 часот.

 

Секогаш кога е можно изберете брзо, едноставно, безбедно и бесплатно безготовинско плаќање со употреба на картичката или преку електронското E-bank и мобилното M-banк банкарство на ТТК Банка АД Скопје.

 

Преку електронските канали, ТТК Банка АД Скопје Ви ја овозможува целокупната понуда на банкарски производи и услуги: проверка на состојбата на сметката/кредити/картички/депозити, плаќања, oрочување на средства, аплицирање за кредит, можност за активирање известувања за секоја направена трансакција, управување со лимит за картички и многу други дополнителни услуги.

 

Во случај на потреба за уплата/исплата на готовина, користете ја мрежата на банкомати.

 

При неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката потсетуваме дека е задолжително носење  лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

 

*29.5.2020 година

 


 

Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми октомври 2020 година
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 5-ти октомври
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми септември 2020 година
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
ТТК Банка АД Скопје со понуда за ново одложување на отплатата на кредитните обврски за физички лица
Јавна понуда број 02-5740/2 од 4.9.2020 година за промена на договорните услови за кредитните производи на физички лица
Позитивен финансиски резултат на ТТК Банка АД Скопје за периодот од 1.1.2020 до 31.7.2020 година
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување