македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Известување за ново работно време на филијалите и експозитурите во сабота, почнувајќи од 26.12.2020 година

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека, од 26.12.2020 година, филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје ќе бидат на Ваше располагање за реализација на банкарските услуги и во сабота, со ново работно време.

 

Во сабота, со работно време од 9:00 до 13:00 часот, започнуваат да работат филијала Скопје, експозитура Скопје Аеродром, филијала Куманово, филијалата Штип, филијала Тетово, филијала Битола, експозитура Прилеп, филијала Охрид, експозитура Дебар, филијала Струмица како и експозитура Радовиш.

 

За работното време на филијалите и експозитурите на ТТК Банка АД Скопје можете да се информирате на следниот линк.

 

Во услови на сѐ уште актуелната здравствена криза, а заради заштита на Вашето здравје и здравјето на другите, Ве потсетуваме дека, во секое време, на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилното банкарство TTK M-bank и електронското банкарство TTK E-bank: проверка на состојбата на сметката/кредити/картички/депозити, плаќања, oрочување средства, аплицирање за кредит, можност за активирање известувања за секоја направена трансакција, управување со лимит за картички и сл.

 

Во случај на потреба за уплата/исплата на готовина, Ви препорачуваме да ја користете широката мрежа на банкомати на Банката.

 

Потсетуваме дека, при неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката, задолжително е  носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

* објавено на 25.12.2020 година


 

Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2021 година (вторник)
Известување за исплата на паричните права од социјална, цивилна и детска заштита од 5-ти јануари 2021 година
Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово
Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор.мк“ - ЖЕЛБА ЗА 2021 ГОДИНА: Посакувам подобра година без ограничувања и поголема слобода на функционирање за секого
Известување за проширување на мрежата на банкомати во Гостивар од 28.12.2020 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми декември 2020 година
Известување за ново работно време на филијалите и експозитурите во сабота, почнувајќи од 26.12.2020 година
ТТК Банка АД Скопје започна со исплата на финансиската поддршка од Владата
Известување за промена на локација на експозитура Кичево
Финансискиот резултат на ТТК Банка АД Скопје на еден месец пред крајот на оваа година достигна 91,5 милиони денари
ТТК Банка АД Скопје ја прошири мрежата на банкомати
Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување