македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Известување за проширување на мрежата на банкомати во Гостивар од 28.12.2020 година

Почитувани корисници,

 

Со цел поголема достапност на услугите, ТТК Банка АД Скопје ја прошири мрежата на банкомати во Гостивар со нов Cash-in банкомат и  постави банкомат на нова локација.

 

Од денес на Ваше располагање е банкоматот на новата локација во Гостивар, на ул. „Браќа Гиноски“ бб.

 

На новиот мултифункционален Cash-in банкомат, во рамките на експозитурата во Гостивар, на ул. „Иво Лола Рибар“ бр. 18, освен стандардните услуги (подигнување готовина без провизија, проверка на состојбата на сметка, промена на ПИН-кодот на VISA платежните картички и сл.) корисниците - физички лица ќе можат да вршат уплата на готовина на својата трансакциска сметка во Банката, а правните лица да го уплатат дневниот пазар. Користењето на услугите е овозможено преку идентификација со VISA платежна картичка.

 

Услугите преку мрежата на банкомати се достапни 24/7. Во секое време на Ваше располагање се и услугите преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank и електронското банкарство TTK E-bank.

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

* објавено на 28.12.2020 година


 

Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2021 година (вторник)
Известување за исплата на паричните права од социјална, цивилна и детска заштита од 5-ти јануари 2021 година
Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово
Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор.мк“ - ЖЕЛБА ЗА 2021 ГОДИНА: Посакувам подобра година без ограничувања и поголема слобода на функционирање за секого
Известување за проширување на мрежата на банкомати во Гостивар од 28.12.2020 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми декември 2020 година
Известување за ново работно време на филијалите и експозитурите во сабота, почнувајќи од 26.12.2020 година
ТТК Банка АД Скопје започна со исплата на финансиската поддршка од Владата
Известување за промена на локација на експозитура Кичево
Финансискиот резултат на ТТК Банка АД Скопје на еден месец пред крајот на оваа година достигна 91,5 милиони денари
ТТК Банка АД Скопје ја прошири мрежата на банкомати
Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување