македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2010

Големи поволности за сите штедачи во ТТК Банка

 

Од 1 Ноември ТТК Банка подготви големи поволности за сите штедачи, овозможувајќи повисоки каматни стапки за штедење.

ТТК Банка ги зголеми пасивните каматни стапки за штедење за физички лица и до 1% процентен поен. Депозитите во денари достигнуваат до 10,30% и за евра до 5,5%.

Истовремено, по повод Денот на штедењето - 31 Октомври, во сите експозитури на ТТК Банка низ Р. Македонија ќе се одржат повеќе настани кои ќе го одбележат денот. Во експозитурите на ТТК Банка ќе биде организирана едукација на најмладите за придобивките од штедењето, ќе бидат презентирани практични совети како да се заштеди како и ќе има пригодни подароци за штедачите

Денот на штедењето е светски празник кој се прославува на 31 Октомври секоја година. Овој празник започнал да се прославува од 31 Октомври 1924 година, за време на Интернационалниот Конгрес на Банките во Милано, Италија. Претставници од 29 земји имаа за цел да го поттикнат штедењето, да ја потенцираат важноста од штедењето за секој граѓанин во светот како и неговото влијание врз светската економија.


 

Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми октомври 2020 година
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 5-ти октомври
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми септември 2020 година
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
ТТК Банка АД Скопје со понуда за ново одложување на отплатата на кредитните обврски за физички лица
Јавна понуда број 02-5740/2 од 4.9.2020 година за промена на договорните услови за кредитните производи на физички лица
Позитивен финансиски резултат на ТТК Банка АД Скопје за периодот од 1.1.2020 до 31.7.2020 година
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување