македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Премиум пакети за приматели на плата преку банката
Депозити
Електронски сервиси за информирање
Електронско банкарство
Мобилно банкарство
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

Соопштенија за јавност 2018

ТТК Банка АД Скопје со учество на спортскиот настан „Business Run 2018“

На 23-ти септември оваа недела се одржа спортскиот настан во штафетно трчање „Business Run 2018“, на кејот на реката Вардар.

 

Под мотото - ТEAMWORK MAKES THE DREAMWORK, тимовите-претставници на компании, државни институции, банки, финансиски институции и други друштва од македонскиот бизнис сектор во Македонија, го трчаа осумкилометарскиот штафетен круг со четири измени.

 

Прекрасниот сончев ден беше идеален за заедничко спортско, рекреативно и деловно дружење меѓу компаниите и вработените, и секако за успешна трка.

 

ТТК Банка АД Скопје учествуваше со два тима и постигна одлични резултати.

 

              

 

              

 

 

 

*објавено на 23.9.2018 година.

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување