македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Премиум пакети за приматели на плата преку банката
Депозити
Онлајн штедење
Кусур штедење
Електронски сервиси за информирање
Електронско банкарство
Мобилно банкарство
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

Соопштенија за јавност 2016

Ја споделуваме атмосферата од традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина на 2747 метри.

Уживајте, се гледаме следната година повторно, на истото место :)! 

 

 

*објавено на 30.5.2016 година.

______________________

 

ТТК Банка АД Скопје во поддршка на 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв

 

 

На 28. и 29. мај 2016 година, во организација на планинарскиот клуб „Љуботен“, ќе се одржи 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв.

ТТК Банка, како општествено одговорна компанија, со огромно задоволство, во улога на генерален спонзор, традиционално го поддржува искачувањето на Титов Врв, кое оваа година го има мотото – „Да се искачиме на 2747 метри и да дадеме поддршка Шара да се прогласи за национален парк’’.

 

               

 

Се очекува присуство од над 700 учесници, членови на планинарските друштва од регионот, кои својот освојувачки поход кон врвот ќе го започнат во недела на 29. мај во 6.00 часот.

 

Опстојувањето и одржувањето на овој настан е од големо значење за развојот на здрава и просперитетна заедница, како и за промовирањето на уникатните и специфични убавини што ги поседува оваа прекрасна земја. Со поддршката, ТТК Банка влијае на свеста за јакнење на спортскиот дух и на здравиот начин на живот.

 

Во рамките на својата определба да биде институција со високоизградена општествена одговорност, која се грижи за околината во која живее и работи, ТТК Банка поддржува настани што придонесуваат во развојот на здраво општество, како и во подигнување на свесноста за здравиот начин на живот.

 

Ги покануваме сите љубители на спортот, планината и на природата овој викенд да дојдат и да уживаат во прекрасните пејзажи на Шар Планина.

 

 

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

 

 


 

Известување за втората емисија на корпоративна обврзница
Оглас за вработување - Брокер
ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица
Поставен нов банкомат на ТТК Банка АД Скопје во градот Прилеп
Нова услуга за уплата на парични средства „CashIn“ на банкоматите на ТТК Банка АД Скопје
TТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на депозитите на физичките и правните лица
СУПЕР Станбен кредит со фиксна каматна стапка во првите пет години со намален надоместок за одобрување до 31.1.2020 година!
СЕГА Е ЛЕСНО, со хипотекарниот кредит на ТТК Банка АД Скопје со фиксна каматна стапка од 4,90% во првите три години достапен со намален надоместок за одобрување до 31.1.2020 година!

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување