македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Награди и признанија

TTK Банка АД Скопје со одликување/амблем за „People-Oriented Company”

 На 11-та меѓународна конференција за човечки ресурси на тема „Човечките ресурси - катализатор на трансформацијата“,на ТТК Банка АД Скопје ѝ беше доделено одликување/амблем за „People-Oriented Company”. Одликувањето го прими претседателот на Управниот одбор, проф. д-р Драгољуб Арсовски.

Конференцијата се одржа на 20.5.2019 година, во хотелот „DoubleTree by Hillton“ во Скопје, а присуствуваа повеќе од 300 македонски сопственици на компании, извршни менаџери и раководители на оддели за управување со човечки ресурси.

Конференцијата беше организирана од Македонската асоцијација за човечки ресурси (МАЧР) којашто е  стручно, невладино, непартиско и непрофитно здружение кое, во рамки на своите цели, врши дејности и активности поврзани со развојот на работната сила, промоција на управувањето со човечките ресурси, како и унапредување на професијата управување со човечки ресурси во земјата. Со цел да им овозможи на компаниите што имаат организациски делови за управување со човечки ресурси континуирано да инвестираат во развој и унапредување на своите вработени, од оваа година МАЧР воведе можност за корпоративно членство во асоцијацијата.

Свесна за тоа дека човечките ресурси се највредниот капитал со кој располага, ТТК Банка АД Скопје, меѓу првите компании, ја прифати поканата и стана корпоративна членка на Асоцијацијата, за што во знак на благодарност ѝ беше доделено одликувањето/амблем за „People-Oriented Company”.

Со доделениот амблем ѝ се оддава признание на Банката дека придава големо значење на професијата менаџмент/управување со човечки ресурси и дека претставува работодавач кој е свесен за значењето на човечкиот капитал, работодавач кој ги почитува стандардите во управувањето со луѓето и кој дејствува во насока на унапредување на професијата менаџмент со човечки ресурси во Македонија.


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување