македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2013

ТТК Банка со позитивни финансиски резултати во првиот квартал во 2013

ТТК Банка продолжува со стабилно темпо и значително подобрување на финансиските показатели во првиот квартал

Финансиските показатели на ТТК Банка континуирано бележат стабилен раст.

ТТК Банка АД Скопје во текот на првиот квартал од 2013 година дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи и во првиот квартал од годинава, остварениот резултат е позитивен и изнесува 12.962 илјади денари, и е значително повисок во однос на остварениот финансиски резултат во истиот период минатата година. Остварената добивка пред исправка на вредност, која е показател за оперативната способност на Банката да ги покрива расходите од работењето, изнесува 16.297 илјади денари и е за 15,4% повисока во однос на истиот период минатата година и претставува резултат на побрзиот раст на оперативните приходи од оперативните расходи.

Банката ја заврши 2012 година со добивка од 41.183 илјади денари. Резултатите од првиот квартал во 2013 го потврдуваат позитивниот и стабилен тренд на раст на банката.

 


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување