македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2019

Известување за работата на експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје на 14 јуни 2019 година (петок)

 

 

Почитувани корисници,

Ве известуваме дека по повод претстојниот празник – „Духовден“, петок пред Духовден, на 14 јуни 2019 година (петок) ќе работат следните експозитури и филијали на ТТК Банка АД Скопје:

Филијала/Експозитура

Адреса

Работно време

Експозитура Скопје Чаир

ул. „Ќемал Сејфула“ бр. 1/1/4, Скопје

од 08:00 до 16:00 часот

Филијала Тетово

бул. „Илинденска“ бр. 2б, Тетово

од 08:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово платен промет

ул. „Илирија“ бр. 40, Тетово

од 08:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово Илинденска

ул. „Илинденска“ бр. 226, Тетово

од 09:00 до 17:00 часот

Експозитура Гостивар

ул. „Иво Лола Рибар“ бр. 18, Гостивар

од 08:30 до 16:30 часот

Експозитура Куманово 1

ул. „ЈНА“ бр. 102, Куманово

од 08:30 до 16:30 часот

Експозитура Дебар

ул. „8-ми Септември“ бр.1/3, Дебар

од 08:00 до 16:00 часот

На 15 јуни 2019 година (сабота) експозитурите и филијалите на Банката ќе работат со редовно работно време.

 

На Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK m-bank и електронското банкарство, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

 

ТТК Банка АД Скопје Ви го честита празникот!

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување