македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката  

 

 

Почитувани,

 

TTK Банка АД Скопје идентификуваше обид за лажно претставување на Банката со злоупотреба на името. Имено, во рамките на електронска комуникација преку апликацијата Меssenger од Fаcebook профилот Kredit Privat, одредени физички лица  добиваат лажна информација дека ТТК Банка АД Скопје е соработник на Kredit Privat како и насоки за наводни уплати/исплати со што се прави обид за доведување на лицата во заблуда.

 

Банката се оградува од содржината на ваквата електронска комуникација и апелира да не се постапува по инструкциите во истата.

 

Во меѓувреме, Банката ги презема сите неопходни активности за справување со конкретната ситуација.

 

Банката ќе го пријави случајот во надлежните институции во согласност со позитивните законски прописи.

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

 

 

*објавено на 20.10.2020 година


 

Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување