македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 2-ри септември

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека од 2.9.2020 година (среда) ТТК Банка АД Скопје ќе започне со исплата на паричните права од социјална заштита за корисниците кои ја примаат паричната помош на нивната денарска сметка во Банката.

 

Корисниците на Visa дебитните картички ќе можат да располагаат со средствата од 2.9.2020 г. (среда), преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа.

 

За корисниците кои не поседуваат дебитни картички, имајќи ги предвид актуелните мерки за заштита од корона вирусот, исплатата ќе се врши во периодот од 2.9.2020 г. (среда) до 4.9.2020 г. (петок) во согласност со утврдениот распоред по азбучен ред, според првата буква од презимето:

 

·          2-ри септември (среда) – А, Б, В, Г, Д, Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ;

·          3-ти септември (четврток) – И, Ј, К, Л, Љ, М, Н, Њ, О;

·          4-ти септември (петок) – П, Р С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ, Ш.

 

Напомена: За корисниците на парични права од социјална заштита од Еуростандард Банка АД Скопје коишто отвориле денарска сметка заклучно со 25-ти август, исплатата ќе се реализира во предвидениот период од 2-ри до 4-ти септември 2020 година. За корисниците на парични права од социјална заштита коишто не отвориле сметка заклучно со 25-ти август, ќе се организираат дополнителни термини за редовна исплата на паричните права во месец септември, во деновите 11.9.2020 г. (петок), 18.9.2020 г. (петок) и 25.9.2020 г. (петок).

 

Апелираме корисниците коишто не поседуваат дебитна картичка да се придржуваат до утврдениот распоред и при нивната посета на филијалите и експозитурите да пополнат барање за изработка на дебитна картичка со што ќе имаат лесен, брз и едноставен пристап до своите средства во секое време.

 

Во случај на неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката задолжително е носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување