македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека од 4-ти ноември (среда) ТТК Банка АД Скопје ќе започне со исплата на средствата за корисниците на цивилна инвалиднина и парични права од детска заштита, борци и инвалиди, бегалци и азиланти преку мрежата на банкомати, додека исплатата преку филијалите и експозитурите на Банката ќе се реализира согласно определен редослед, според првата буква од презимето и тоа:

  • 4-ти ноември (среда) – А, Б, В, Г, Д, Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ;
  • 5-ти ноември (четврток) – И, Ј, К, Л, Љ, М, Н, Њ, О;
  • 6-ти ноември (петок) – П, Р С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ, Ш. 

 

Исплатата на паричната помош од социјална заштита ќе започне од 6-ти ноември (петок) преку мрежата на банкомати, додека исплатата преку филијалите и експозитурите на Банката ќе се реализира согласно определен редослед, според првата буква од презимето и тоа:

  • 6-ти ноември (петок) – А, Б, В, Г, Д, Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ;
  • 9-ти ноември (понеделник) – И, Ј, К, Л, Љ, М, Н, Њ, О;
  • 10-ти ноември (петок) – П, Р С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ, Ш. 

 

Со цел заштита на здравјетo, апелираме средствата првенствено да се користат безготовински плаќањa во трговската мрежа или преку електронско банкарство TTK E-bank или мобилно банкарство TTK M-bank, а во случај на потреба од готовина да се подигнуваат од банкомат.

При посета на филијалите и експозитурите на Банката  задолжително е носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување