македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2017

Одбележан Светскиот ден на штедење и доделени признанија за најдобрите шалтерски работници за 2017 година

 

По повод светскиот ден на штедење 31 октомври 2017 година, традиционално Здружението за банкарството при Стопанската комора на РМ, одржа свечена седница на која учество земаа Министерството за финансии, претставници на/од банките и штедилниците во Република Македонија, како и претставници на повеќе институции со кои Здружението за банкарство има соработка.

 

На свечената седница беа доделени признанија на 40 најдобри службеници од банките и штедилниците за постигнати особени резултати во вршењето на работните активности со населението за 2017 година.

 

ТТК Банка им упатува искрени честитки за доброто деловно работење со населението, на најдобрите:

1.     Елеонора Марковска – филијала Куманово;

2.     Јулија Миладиноска – филијала Охрид;

3.     Кети Ташевска – филијала Битола.

 

Банката постојано е насочена кон развој на моделот на модерен и успешен банкар, како еден сегмент од развојната стратегија на Банката. Преку развојот на човечкиот потенцијал односно преку врвната услуга Банката постигнува највисоко ниво на задоволство на клиентите, максимално посветувајќи се кон задоволување на потребите на клиентите, олеснувајќи го секојдневното живеење и работење, стремејќи се кон создавање на највисоки вредности за своите клиенти, со цел да биде банка на прв избор на населението.

 

Банката и понатаму продолжува да ги поддржува и промовира вредностите кои го претставуваат нејзиното работење: доверба, традиција, ентузијазам, искуство и знаење, тимски дух и професионализам.

 

 

 

 

 

 

 

*објавено на 2.11.2017 година.


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување