македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

2010

TTK Bank is changing the method of calculating the interest rate

 

We announce that TTK Bank has done changes on the method of calculating the interest rate on loans, cards and current accounts.

  • For loans for corporate clients and individuals approved till 31.12.2010, the Bank is calculating the interest rate on conform method.
  • For loans for corporate clients and individuals approved till 31.12.2010, the Bank is calculating the interest rate on proportional method
  • For allowed overdraft on current accounts and cards, the Bank is calculating the interest rate on proportional method.
  • For deposits for corporate clients and individuals, the Bank is calculating the interest rate on proportional method.

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување