македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Стандардна табела со податоци по одделни кредити и депозити
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

VISA Classic Credit - кредитна картичка

 

VISA Classic Credit кредитната картичка на ТТК Банка АД Скопје е потполно прилагоденa на очекувањата и потребите на корисниците. VISA Classic Credit картичката ви нуди можност за користење на средства во висина на кредитниот лимит кој ви е одобрен во над милион продажни места во земјата и светот.

  Предности на VISA Classic Credit

  • Посебни поволности и привилегии за приматели на плата преку Банката;

  • Без жиранти во зависност од износот на кредитот и платата на корисникот;
  • Без провизија за плаќање на ПОС терминали во земјата и странство;
  • Онлајн следење на состојбата на сметката и следење на реализираните трансакции преку веб, e-пошта и смс пакети;
  • Следење на состојбата на сметката и направените трошења,  преку електронското  TTK E-bank и мобилното банкарство TTK M-bank;
  • Бесконтактно плаќање во трговија на стоки/услуги, во земјата и во странство.

  Повеќе


   

  Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2022 година (среда)
  Известување за работно време на 6-ти јануари (четврток) и за неработен ден 7-ми јануари (петок)
  Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 3-ти јануари
  Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Новогодишните празници
  Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми декември 2021 година
  ТТК Банка АД Скопје ја исплати втората камата на сопствениците на Корпоративни обврзници - прва емисија
  Известување за исплата на годишна камата за имателите на корпоративна обврзница од првата емисија по каматна стапка од 3,5 % на годишно ниво
  ТТК Банка АД Скопје започнува со издавање и прифаќање Mastercard картички
  Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2020 година
  TTK Банка АД Скопје одбележува деценија и пол успешно работење
  ТТК Банка АД Скопје се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“
  Кредити со животно осигурување во соработка со „Триглав Осигурување Живот“ АД Скопје (со намален надоместок за одобрување на кредити во промотивен период)
  Одлуки донесени на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
  Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

  Заштита на лични податоци Политика за приватност Политика за колачиња
  Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување