македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

2013

TTK Bank has changed the interest rates on deposits for individuals and legal entities

 

Starting from 20.02.2013, TTK Bank has lowered the interest rates for deposits for individuals and legal entities, due to the reduction of the interest rate on treasury bills.

Reduction of interest rates on domestic and foreign currency deposits of individuals (domestic and foreign currency deposits, scale deposit and children’s deposit).

Reduction of interest rates on domestic and foreign currency deposits in euro for legal entities.
The new interest rates are published for each product individually.
The new interest rates are applied to all new and existing deposits starting 20.02.2013.

Sincerely,
TTK Banka AD Skopje

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување