македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Известувања

 

  Известување до акционерите на ТТК Банка АД Скопје

 

       Врз основа на Уредбата со законска сила за изменување и дополнување на  Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговските друштва за време на вонредна состојба објавена во „Службен весник на РСМ“ бр. 87 од 2.4.2020 година, се определува нов датум за одржување на седницата на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје за ден 8.4.2020 година со почеток во 9 часот.

 

       Се повикуваат сите останати акционери кои не успеаа да го дадат својот глас до 26.3.2020 година, кога беше одложена постапката за одржување на седницата на Собрание на акционери восогласност со Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговските друштва за време на вонредна состојба објавена во „Службен весник на РСМ“ бр. 79 од 26.3.2020 година, и кои не се изјасниле по предлог-одлуките од дневниот ред на седницата на Собранието на акционери на Банката, да го сторат тоа по пат на кореспонденција, со испраќање пополнет образец што мора да биде примен во Банката во оригинал најдоцна до 7.4.2020 година до 15:00 часот. Заедно со образецот за гласање акционерот е должен да достави и документација за утврдување на идентитетот на акционерот. Подетални информации за ваквиот начин на гласање на Собранието на акционери се достапни на веб-страницата на Банката www.ttk.com.mk.

 

 

*  3.4.2020 година


 

Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување