македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2010

Нова експозитура на ТТК Банка во Неготино

 

 

На 18-ти август 2010 год., ТТК Банка АД Скопје свечено ја отвори новата експозитура во Неготино, со што ја прошири својата мрежа на вкупно 8 филијали и 21 експозитури низ територијата на Република Македонија.

 

Новата експозитура се наоѓа на атрактивна локација на ул. „Маршал Тито“ бб. Во експозитурата, клиентите се опслужени од страна на високостручен тим кој ќе овозможи ефикасна и брза услуга и користење на производите од богатото портфолио на Банката.

 

 

 

На свеченото отворање  беа присутни голем број претставници од локалната бизнис-заедница, како и голем број граѓани од општина Неготино.

Пред присутните се обрати претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка, д-р Драгољуб Арсовски, кој истакна: „ГГлавна цел на ТТК Банка е да биде прв и сигурен избор на граѓаните и компаниите во Македонија. Ова настојуваме да го постигнеме не само со нашето искуство, традиција и професионалност, туку со постојано подобрување на работењето и зголемување на достапноста на производите и услугите кои ги нудиме. Оваа цел сакаме да ја постигнеме и со тоа што на нашите клиенти им овозможуваме подобри и поквалитетни услуги кои ќе ја олеснат секојдневната потреба во финансиското работење“.

 

Со овој чекор, ТТК Банка ги отвори своите врати за малите и средните претпријатија, големите клиенти, како и за населението, сè со цел да им ја овозможи потребната поддршка при изборот и користењето на финансиските услуги кои ги нуди банката и кои се најсоодветни за клиентите.


 

Известување за предвремена исплата на пензиите од 27-ми октомври 2020 година
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 5-ти октомври
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми септември 2020 година
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
ТТК Банка АД Скопје со понуда за ново одложување на отплатата на кредитните обврски за физички лица
Јавна понуда број 02-5740/2 од 4.9.2020 година за промена на договорните услови за кредитните производи на физички лица
Позитивен финансиски резултат на ТТК Банка АД Скопје за периодот од 1.1.2020 до 31.7.2020 година
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување