македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

ТТК Банка АД Скопје започна со исплата на финансиската поддршка од Владата

 

ТТК Банка АД Скопје започна со исплатата на средствата од четвртиот пакет мерки за финансиска поддршка за справување со последиците од вирусот Ковид-19.

 

На постојните корисници на Банката, кои редовно работат со сметките и имаат ажурирани лични податоци во Банката, средствата се префрлени на нивните трансакциски сметки и со нив можат веднаш неограничено да располагаат.

 

Корисниците на финансиска помош кои:

  • немаат трансакциска сметка во ТТК Банка АД Скопје или
  • имаат сметка во ТТК Банка АД Скопје што не ја користeле подолго време и немаат ажурирани лични податоци во Банката

треба, најдоцна до 25.12.2020 година, да отворат трансакциска сметка и/или да ги ажурираат личните податоци за да може да им се исплати финансиската помош. Овие корисници ќе може да располагаат со финансиската помош следниот ден по отворањето на сметката и/или ажурирањето на личните податоци во Банката.

 

Корисниците можат да отворат трансакциска сметка и/или да ги ажурираат личните податоци во сите експозитури и филијали на ТТК Банка АД Скопје со важечки документ за лична идентификација и тоа најдоцна до 25.12.2020 година.

Во согласност со законската регулатива, доколку корисниците не отворат сметка и/или не ги ажурираат податоците најдоцна до 25.12.2020 година, средствата од финансиската поддршка нема да бидат распоредени на сметките.

 

Апелираме средствата првенствено да се користат безготовински, за плаќање во трговската мрежа, преку електронско банкарство TTK E-bank или мобилното банкарство TTK M-bank, а во случај на потреба од готовина да се подигнуваат од банкомат.

 

Во случај на неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката, потсетуваме дека задолжително е носење лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

* објавено на 22.12.2020 година.


 

Известување за работно време на филијали и експозитури на 19.1.2021 година (вторник)
Известување за исплата на паричните права од социјална, цивилна и детска заштита од 5-ти јануари 2021 година
Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово
Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор.мк“ - ЖЕЛБА ЗА 2021 ГОДИНА: Посакувам подобра година без ограничувања и поголема слобода на функционирање за секого
Известување за проширување на мрежата на банкомати во Гостивар од 28.12.2020 година
Известување за предвремена исплата на пензиите од 28-ми декември 2020 година
Известување за ново работно време на филијалите и експозитурите во сабота, почнувајќи од 26.12.2020 година
ТТК Банка АД Скопје започна со исплата на финансиската поддршка од Владата
Известување за промена на локација на експозитура Кичево
Финансискиот резултат на ТТК Банка АД Скопје на еден месец пред крајот на оваа година достигна 91,5 милиони денари
ТТК Банка АД Скопје ја прошири мрежата на банкомати
Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување