македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за промена на тарифата за услугите во денарскиот платен промет за правни лица

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве информираме дека со важност од 1.9.2020 година, во согласност со пазарните услови, TTK Банка АД Скопје воведува провизија за генерирање изводи во износ од 10,00 ден. по извод, и врши промена на тарифата за некои од услугите во платниот промет. 

 

Доставувањето и увидот во изводите на електронска адреса како и преку електронското банкарство остануваат бесплатни.

 

Истовремено потсетуваме дека користењето на услугата за плаќање преку електронското банкарство не се наплатува. Исто така, издавањето, реиздавањето на дигиталниот сертификат како и сите достапни услуги за прегледи, евиденции, информирање за состојба и промет на сметка остануваат бесплатни.

 

За тарифата со важност од 1.9.2020 година можете да се информирате на следниот линк како и во филијалите и експозитурите на Банката

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

* 31.8.2020 година

 


 

Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување