македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2019

Тимот на ТТК Банка АД Скопје со освоено шесто место на овогодинешниот спортски настан Business Run 2019 

 

На 19 октомври 2019 година се одржа штафетната трка во трчање 4 х 2000 метри на компаниски тимови - Business Run 2019. 

 

Тимовите-претставници од 96 компании, банки и финансиски друштва, фирми и институции од македонскиот бизнис сектор се натпреваруваа со едно заедничко мото, а тоа е изградба и промоција на корпоративната култура којашто го промовира спортот, го поддржува здравиот начин на живот, го одржува тимскиот дух и ја зголемува мотивацијата на вработените. 

 

На осум километарската трка тимот на ТТК Банка АД Скопје постигна одлично време од 33,20 минути и го освои шестото место во конкуренција од 96 тимови и вкупно 400 учесници.

 

Им честитаме на колегите за постигнатиот резултат!

 

* објавено на 29.10.2019 година 


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти март 2021 година
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за предвремена исплата на пензиите од 25-ти февруари 2021 година
Известување за упис на клиентите – правни лица во регистарот на вистински сопственици најдоцна до 27 април 2021 година
TTK Банка АД Скопје ја исплати каматата за првата година на сопствениците на корпоративни обврзници - втора емисија
Известување за исплата на годишна камата за имателите на корпоративни обврзници од втората емисија по каматна стапка од 2,7% на годишно ниво
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти февруари 2021 година
Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово
Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор.мк“ - ЖЕЛБА ЗА 2021 ГОДИНА: Посакувам подобра година без ограничувања и поголема слобода на функционирање за секого

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување