македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

2011

TTK Bank with lower interest rates from January 2011

 

Starting from 01.01.2011, TTK Bank has made changes in the active and passive interest rates for individuals. 

 

TTK Bank has lowered the interest rates for purpose and non purpose loans in MKD for individuals, up to 1 %.

Moreover, TTK Bank has lowered the interest rates on deposits for individuals, up to 0,30% for deposits in MKD. For deposits in EUR, TTK Bank has lowered the demanded deposits up to 0,05%.

 

For corporate clients, TTK Bank didn’t make any changes on the active and passive interest rate.

Also, the default interest rate is lowered, according with the law.

 

The changes are result from the last decreasing of the interest rate of the Treasury bill on NBRM and are available from 01.01.2011 for all new signed contracts for loans and deposits, as well as for already signed contracts till 31.12.2010.

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување