македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2016

Вработен во ТТК Банка, победник во возење велосипед на хуманитарно-спортскиот настан во организација на НБРМ

 

 

Во неделата на 2.10.2016 година,со почеток од 10 часот се одржа хуманитарниот спортски настан по повод одбележувањето на јубилејот - 70 години од постоењето на централнобанкарските активности во Република Македонија во организација на НБРМ и Синдикалната организација при НБРМ, на која учество зедоа вработени во финансискиот сектор.

 

Спортскиот настан што опфати повеќе активности (трчање, возење ролери, возење велосипед и брзо пешачење) се одржа по патеката на кејот на реката Вардар од МАНУ до спортскиот центар „Јане Сандански“ во општина Аеродром. Настанот имаше хуманитарен карактер, односно средствата собрани по повод овој настан ќе бидат донирани на центрите за деца со посебни потреби.

 

Спортскиот настан заврши со прогласување на победниците и доделување на наградите.

Во активноста, возење велосипед, првата награда ја освои вработен во ТТК Банка, Ташку Пап Дабижа Стефановски, кој рекреативно веќе две години се занимава со возење велосипед.

 

Му честитаме на нашиот колега за постигнатиот успех, за учеството на оваа трка, потврдувајќи дека спортот секогаш ја поддржува хуманоста и нѐ прави да бидеме подобри и поздрави луѓе.

 

*објавено на 4.10.2016 година.


 

Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување