македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Премиум пакети за приматели на плата преку банката
Депозити
Онлајн штедење
Кусур штедење
Електронски сервиси за информирање
Електронско банкарство
Мобилно банкарство
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

Спонзорства и донации 2019

Уште една успешна година во поддршката на ТТК Банка АД Скопје на 38-то традиционално искачување на Титов врв

 

Оваа година настанот се одржа од 25-ти до 26-ти мај 2019 година, на кој учествуваа 650 планинари од 45 планинарски друштва и 7 различни земји, во организација на Планинарскиот клуб „Љуботен“. Забележителен е бројот на учесници кои ја освоија највисоката точка на Шар Планина на 2.747 метри надморска височина, односно дури 630 планинари. И оваа година планинарите ја поминаа „Вакуфска патека“ долга 14 километри со висинска разлика од 1.047 метри.

 

Неколку активности го одбележија почетокот на 38-то традиционално искачување на Титов врв. Сè започна со предизвикот #TrashTagChallenge и еко-активноста за расчистување на отпадокот на местото на организација на настанот, потоа активностите продолжија со трибината на тема „Планинарењето, поттик за здрави навики кај младите“, како и натпреварот помеѓу планинарските клубови во најбрзо местење шатори.

Како и секоја година, учесниците имаа можност да ја погледнат изложбата на тема „Попова Шапка низ времето“, од далечната 1938 година до денес.

Како генерален спонзор на овој настан, ТТК Банка АД Скопје го поддржа и овогодинешниот предизвик, со цел да придонесе во градењето и развојот на свеста за планинарењето како спорт и рекреативна активност, придобивките од движењето по планина, здравјето и чувањето на природата.

*објавено на 17.6.2019 година


 

Оглас за вработување - Брокер
ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица
Поставен нов банкомат на ТТК Банка АД Скопје во градот Прилеп
Нова услуга за уплата на парични средства „CashIn“ на банкоматите на ТТК Банка АД Скопје
TТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на депозитите на физичките и правните лица
СУПЕР Станбен кредит со фиксна каматна стапка во првите пет години со намален надоместок за одобрување до 31.1.2020 година!
СЕГА Е ЛЕСНО, со хипотекарниот кредит на ТТК Банка АД Скопје со фиксна каматна стапка од 4,90% во првите три години достапен со намален надоместок за одобрување до 31.1.2020 година!

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување