македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за работното време на експозитурите и филијалите за време на Новогодишните празници

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека, по повод претстојните Новогодишни празници, експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје ќе работат со следното работно време:

  • на 31-ви декември 2020 година (четврток), со работно време до 13:30 часот;
  • на 1-ви јануари 2021 година (петок), неработен ден;
  • на 2-ри јануари 2021 година (сабота), со редовно работно време.

Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје. 

 

 

ТТК Банка АД Скопје Ви ги честита Новогодишните празници и Ви посакува безгрижна, среќна и успешна година!

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување