македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2019

ТТК Банка АД Скопје со учество на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“

 

ТТК Банка АД Скопје учествуваше на настанот „Денови на финансиска писменост“ што се одржа на 28-ми мај во организација на Министерството за финансии, НБРСМ како и другите регулаторни финансиски институции. И оваа година, ТТК Банка АД Скопје зеде активно учество и даде свој придонес во реализацијата на основната цел на овој настан - подобрување на финансиската писменост кај населението.

 

Настанот беше посетен од сите возрасти, но најмногу од целната група - ученици од основните и средните училишта, како и најмладите од неколку градинки за кои беа организирани бројни финансиско-едукативни активности.

ТТК Банка АД Скопје учествуваше со свој штанд, промотивен материјал, едукативни и практични подароци за најмладите, како и финансиски совети во врска со одредени теми што ги засегаат граѓаните, ставајќи акцент на користењето на најновите дигитални  технологии на плаќање коишто ги нуди ТТК Банка АД Скопје, односно електронското и мобилното банкарство како и и бесплатната мобилна апликација TTK m-bank.

Настанот „Денови на финансиска писменост“ продолжи и во наредните денови односно од 29-ти до 31-ви мај. TTK Банка АД Скопје како општествено одговорна компанија, организираше активности во филијалите во Скопје, Тетово, Битола, Куманово, Охрид, Штип и Струмица каде што заинтересираните граѓани имаа можност, во непосредна комуникација со нашите вработени, да се информираат за предностите на современите дигитални начини за плаќање преку електронското и мобилното банкарство како и за актуелната понуда на атрактивните финансиски производи и услуги на Банката.

Сите корисници кои ја инсталираа апликацијата за мобилно банкарство на ТТК Банка АД Скопје TTK m-bank добија подарок изненадување.

 

     

            

                  

 

*објавено на 17.6.2019 година


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување