македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за работата на филијали и експозитури на 31-ви јули 2020 година (петок)

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека по повод верскиот празник - „Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам“, на 31-ви јули (петок), нема да работат следните експозитури и шалтери на ТТК Банка АД Скопје: 

 

1.     Експозитура Куманово 1 – ул. „ЈНА“ бр. 102, Куманово

2.     Експозитура Дебарул. „8-ми Септември" бр. 1/3, Дебар

3.     Шалтер Тетово Палма Мол - ул. „Скопски пат“ бр. 8, Тетово

 

Останатите филијали и експозитури на Банката ќе работат со редовно работно време.

 

Во секое време на Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK M-bank, електронското банкарство TTK E-bank, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

 

 

ТТК Банка АД Скопје Ви го честита празникот!

 

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување